V stredu je slávnosť, neprikázaný sviatok Narodenia Jána Krstiteľa. Cirkev slávi deň „narodenia pre pozemský život“ iba v prípade Pána Ježiša, Jeho matky Márie a Jána Krstiteľa. Ostatní majú sviatok k dňu ich smrti. Ježiš označil Jána Krstiteľa za „najväčšieho spomedzi narodených zo ženy“.
V stredu si pripomíname aj výročie začiatku Medjugorských zjavení (24.6.1981).
Vo štvrtok po sv. omši bude adorácia do 19.00 h. V piatok od 20.00 do 21.00 h. bude „nočná“ adorácia.
V sobotu (27.6.) je ľub. spomienka na Matku ustavičnej pomoci (MUP). Pôvodná ikona MUP je namaľovaná na doske z cédrového dreva (52x40 cm). Malý Ježiš už vedel o svojich budúcich utrpeniach (zjavujú mu to dvaja anjeli na stranách) a hľadá pomoc u svojej Matky. Vinie sa k nej tak silno, až sa mu uvoľnila jedna sandálka a obidvoma rukami sa chytá jej "pevnej" pravej ruky. Mária je jediná hodna "rozviazať mu remienok na obuvi". Je to Matka, ktorá si "mocne" chráni svoje dieťa a s rovnakou opaterou sa pozerá na všetkých ľudí, ktorí idú za jej Synom. V priebehu stáročí si tisíce ľudí na príhovor Matky ustavičnej pomoci vyprosili pomoc v ťažkostiach, záchranu pred stratou viery pre seba či pre svoje deti, a pod. Krátka pobožnosť k Matke ustavičnej pomoci bude pred sv. omšou.
V nedeľu sú ďakovné sv. omše na záver školského roka. Pozývam žiakov a študentov, aby sa poďakovali dobrému Bohu za pomoc počas štúdia.
Upratovanie kostola v tomto týždni má na starosti skupina č. 13. Ďakujem za obetavosť.